نوشتار سی دی خواست درونی

استاد: آقای امین دژاکامامیدوارم ماه رمضان ، شروع خوبی باشد برای همه ما . موضوعی که برای این دفعه انتخاب شده ، تعادل است . خود من از مسائلی که با آن درگیر بودم و شاید بیشترین تلاش را در زندگی صرفش کردم که آن را پیدا کنم ؛ مسئله تعادل بوده است . از سالها پیش آقای مهندس روزه می گرفتند ، روش dst هم در ماه مبارک رمضان پیدا شد . من هم ماه رمضان را خیلی دوست داشتم و دوست داشتم روزه بگیرم منتهی نمی توانستم ؛ حتی یادم هست که آن موقع هوا به این گرمی نبود ، پاییز بود و در اوایل زمستان بود . من هم هیجده ، نوزده ، بیست ساله بودم در این سن آدم در اوج انرژی است ولی جالب اینجا بود که من هر کاری می کردم نمی توانستم روزه بگیرم ! اصلاً برای من یک معما شده بود . آن موقع خودم را اینگونه توجیه می کردم ؛ من امتحان دارم ، الان فصل امتحانات است ، باید درس بخوانم طبیعی است که من نمی توانم روزه بگیرم . آنهایی که بیکارهستند و از مغزشان استفاده نمی کنند روزه می گیرند ! ...موضوعات مرتبط : دستور جلسات لژیون، سی دیهای کنگره،
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، خواست درونی،
ادامه مطلب

تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394 | 09:45 ب.ظ | نویسنده : مریم (استاد لژیون) | نظرات
نوشتار سی دی انتقال صفات

استاد: آقای امین دژاکام
تعریف شخصیت : باور های انسان نسبت به موجودیتش می شود شخصیت . یعنی استعداد ها و توانایی هایی که در انسان وجود دارد اگر به آنها باور داشته باشد می شود جزء شخصیت انسان و آن قسمت از توانایی ها یا استعداد ها که بدان باور ندارد جزء شخصیت انسان محسوب نمی گردد .


حال در این میان حس هایی وجود دارند که به شخصیت ضربه زده و انسان را از تعادل خارج میکنند و انسانی که شخصیت او ضربه خورده با وجود تمامی توانایی ها ، استعدادها و نعمتها نمیتواند از زندگی کردن لذت ببرد .


شخصیت انسان میتواند از یکی از این سه ضلع مثلث تاریک ضربه پذیر باشد :

موضوعات مرتبط : دستور جلسات لژیون، سی دیهای کنگره،
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، انتقال صفات،
ادامه مطلب

تاریخ : سه شنبه 10 آذر 1394 | 09:25 ق.ظ | نویسنده : مریم (استاد لژیون) | نظرات

مهربانی همیشه ارزشمندتر است 

بانوى خردمندى در کوهستان سفر مى کرد که سنگ گران قیمتى را در جوى آبى پیدا کرد. روز بعد به مسافرى رسید که گرسنه بود. بانوى خردمند کیفش را باز کرد تا در غذایش با مسافر شریک شود. مسافر گرسنه، سنگ قیمتى را در کیف بانوى خردمند دید، از آن خوشش آمد و از او خواست که آن سنگ را به او بدهد. ...

زن خردمند هم بى درنگ، سنگ را به او داد.مسافر بسیار شادمان شد و از این که شانس به او روى کرده بود، از خوشحالى سر از پا نمى شناخت. او مى دانست که جواهر به قدرى با ارزش است که تا آخر عمر، مى تواند راحت زندگى کند، ولى چند روز بعد، مرد مسافر به راه افتاد تا هرچه زودتر، بانوى خردمند را پیدا کند. 
 
بالاخره هنگامى که او را یافت، سنگ را پس داد و گفت:«خیلى فکر کردم. مى دانم این سنگ چقدر با ارزش است، اما آن را به تو پس مى دهم با این امید که چیزى ارزشمندتر از آن به من بدهى. اگر مى توانى، آن محبتى را به من بده که به تو قدرت داد این سنگ را به من ببخشى!»

منبع : وبلاگ ما همسفران
موضوعات مرتبط : پیامهای آموزنده،
برچسب ها : کنگره 60، محبت، پیامهای آموزنده،


تاریخ : چهارشنبه 4 آذر 1394 | 11:38 ق.ظ | نویسنده : مریم (استاد لژیون) | نظرات
نوشتار سی دی حقه های نفس

استاد: آقای امین دژاکامموضوع انتقال صفات در انسان تابع فعل است وتابع فاعل نیست و این در آموزش دادن به بچه ها مهم است، و این یعنی چه؟ اگر انسانی کاری را انجام بدهد و انسان خوشحال بشود مانند آن که کسی در دانشگاه قبول شود و من خوشحال بشوم و یا اگر کسی عروسی کند وخوشبخت بشود و کسی را با تمام وجود دوست داشته باشد ومن ناراحت بشوم در این جا چیزی که تعیین کننده است اول خوش‌آمدن من و دوم آن فعل که اتفاق افتاده.

مثلا یک نفر که در دانشگاه قبول می شود و من خوشحال می شوم. سیستم هستی و قسمت مربوط به سیستم درونی انسان می گوید پس تو آن چیز را دوست داری. پس تو دانشگاه و علم را دوست داری. بنابراین کمک می کنیم تا برای تو هم اتفاق بیافتد اگر خواهان آن باشی، و اگر خواهان آن هم نباشی آن شادی و شعف و خوشحالی به تو هم منتقل شود.
موضوعات مرتبط : دستور جلسات لژیون، سی دیهای کنگره،
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، حقه های نفس،
ادامه مطلب

تاریخ : سه شنبه 3 آذر 1394 | 09:28 ق.ظ | نویسنده : مریم (استاد لژیون) | نظرات
به نام قدرت مطلق
یکشنبه 1 آذر 1394 جلسه هفتم از دور بیست و ششم کارگاه آموزشی خصوصی همسفران کنگره60  منطقه اصفهان نمایندگی سلمان فارسی به استادی خانم مریم  و نگهبانی خانم ریحانه و دبیری خانم زهره با دستور جلسههفته همسفر و نقش همسفر در درمان اعتیاد رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

استاد محترم از حضور در این جایگاه ابراز خوشحالی کردند و از نگهبان محترم تشکر نمودند.

استاد محترم اینگونه ادامه دادند: همانطور که گفتند دستور جلسه در مورد نقش همسفر در درمان اعتیاد و جشن همسفر است.همسفر کیست؟همسفر یعنی کسی که ما را در سفر یاری می کند.در یک سفر هم می توان خاطره خوب به جا گذاشت و هم خاطره بد.همه ما در جهان هستی مسافریم و در سفر هستیم.

مسافر کسی است که سابقه اعتیاد دارد و برای درمان آن می خواهد اقدام کند. همسفر به کسی می گویند که سابقه اعتیاد ندارد و برای درمان فامیل درجه یک وارد کنگره می شود. ناگفته نماند همسفر اگر حالش بدتر از مسافر نباشد بهتر هم نیست.موضوعات مرتبط : دستور جلسات هفتگی،
برچسب ها : کنگره 60، همسفر،
ادامه مطلب

تاریخ : یکشنبه 1 آذر 1394 | 11:18 ب.ظ | نویسنده : مریم (استاد لژیون) | نظرات