به نام قدرت مطلق الله    


دستور جلسه این هفته : سی دی انرژی نفس 1 استاد: ما در بحث گذشته راجع به صوت و نور اشاره ای به تصویر نمودیم می دانید که شروع و حرکت و بیشتر عمل را صوت انجام می دهد و باقی است. راجع به نور هم قدری توضیح دادیم اما گفتیم تصویر و انرژی و یا تصویر و قوّت در بیشتر عالم هست و برای نشان دادن آنرا حک می نمودند در مورد بشر یا انسان که قوّت می گیرد تصویر نیروی خفته یا پنهان دارد که انسانی که با آن تصویر آشنا باشد مطالب را عوض می نماید.

صحبتهای بین شاگرد و استاد در تاریخ 1373/11/06

استاد: ما در بحث گذشته راجع به صوت و نور اشاره ای به تصویر نمودیم می دانید که شروع و حرکت و بیشتر عمل را صوت انجام می دهد و باقی است. راجع به نور هم قدری توضیح دادیم اما گفتیم تصویر و انرژی و یا تصویر و قوّت در بیشتر عالم هست و برای نشان دادن آنرا حک می نمودند در مورد بشر یا انسان که قوّت می گیرد تصویر نیروی خفته یا پنهان دارد که انسانی که با آن تصویر آشنا باشد مطالب را عوض می نماید.

بارها گفته ایم جسم انسان مثل یک ماشین یا یک شهر است  یا مثل یک خانه می ماند و خود ما یا نفس ما مثل راننده ماشین یا کسی که در آن شهر یا خانه ساکن است و سکونت دارد.

در تعریف نفس هم گفتیم نفس آن چیزی است که در ظاهر و باطن تعیین موجودیت می کند و یک سری خواسته هم دارد.

به این دلیل گفتیم چیزی است چون نمی دانیم از جنس چیست و از چه درست شده است؟؟؟ همچنین فهمیدیم که جسم یا کالبد ما از خاک درست شده و دلیلش هم این است که همه موادی که در جسم ما هست در خاک هم هست و ما از خاک این مواد را می گیریم. البته بصورت مستقیم مود را از خاک نمی گیریم مثلاً مس و آهن و کلسیم را مستقیماً نمی توانیم از خاک بگیریم و به صورت غیر مستقیم استفاده می کنیم مثلاً گیاهان و درختان املاح خاک مثل پتاسیم ، آهن ، کلسیم و ... را می گیرند و ما از گیاهان و میوه ها تغذیه می کنیم و آن املاح به بدن ما جذب می شود یا حیوانات گیاهان را می خورند و ما از گوشت حیوانات استفاده می کنیم و مواد جذب بدن ما می شود.

در اینجا یک تفاوتی بین ماشین و انسان هست. بنزین یا گاز یا گازوئیل را در اتومبیل به عنوان سوخت می ریزیم و اتومبیل روشن می شود و حرکت می کند و سوخت و انرژی را مصرف می کند و ماشین کار می کند. سوخت ماشین همان بنزین و گاز و گازوئیل یا برق است و سوخت انسان همان مواد غذایی است که می گیریم و می سوزانیم. تفاوت در اینجاست که اگر مثلاً لاستیک ماشین سائیده شد یا اگر لوله اگزور سوراخ شد یا پوسید ، اتومبیل و سوخت اتومبیل نمی تواند آنرا ترمیم و درست کند و همینجور می ماند ولی در انسان اگر مشکلی برای پای انسان به وجود بیاید یا زخم شود یا شکستگی اتفاق بیفتد خود بدن آنرا ترمیم می کند.

برای لاستیک احتیاج به کربن و پلاستیک و کائوچو داریم و برای ترمیم اگزور احتیاج به آهن و قلع داریم. ولی در انسان هرجایی از بدن که مشکلی برایش پیش آمد و احتیاج به آهن یا کربن یا چیز دیگری داشت از مواد غذایی باید بگیرد.

پس در جسم مواد غذایی مصرفی مثل آب و غذا فقط برای سوخت نیست . چون مواد غذایی و سوخت ، در بدن انسان دو کار انجام می دهد:

1-انرژی نقل و انتقال انسان را انجام می دهد یعنی همان انرژی که انسان قادر به کارکردن و زندگی کردن است.

2-این مواد باعث می شود که جسم ، خودش را ترمیم و تعمیر کند.

در اینجاست که مواد غذایی نقش مهم خودش را نشان می دهد ، در اینجاست که ما همیشه نمی توانیم پیتزا و فست فود یا نان باگت یا سوسیس و کالباس و نوشابه و غذاهای فریز شده و غذاهای مانده و کنسرو شده و مواد غذایی با ماندگاری بالا بخوریم. حالا اگر این کار را بکنیم چه اتفاقی می افتد ؟ اون موقع اگر مثلاً لاستیک جسم سائیده شد مواد برای ترمیم آن نداریم یا اگر ریه یا قسمتی از بدن آسیب دید موادی که بخواهد آن را ترمیم بکند را نداریم.

به همین دلیل انواع و اقسام بیماریها بین همه انسانها به وفور یافت می شود مثل ام اس ، کولیت ، کورون ، پروستات ، بیماریهای کلیوی یا گوارشی و ...

یکی از عوامل کثرت بیماریهای بشر تغذیه است و اینکه تغذیه درست و روی حساب نداریم و اهمیت به تغذیه نمی دهیم مثلاً میوه ها را بخاطر گران بودنشان نمی خریم در صورتی که هر چقدر هم گران باشد در قبال هزینه بیماری ها ارزانتر است.

موادی که برای جسم هست به سه گروه تقسیم می شوند:

1-مواد غذایی خوب                             2-مواد غذایی بد                  3-مواد غذایی خنثی

مواد غذایی خوب اصولا تازه هستند مثل سبزیجات تازه ، گوشت تازه ، قرمه سبزی که با مواد و سبزیجات تازه درست شده ، اینها همگی جزء غذاها و مواد غذایی خوب هستند.

مواد غذایی بد آنها هستند که تازه نیستند مثل سبزیجات فریز شده ، گوشت فریز شده ، کنسروجات مثل کنسرو قرمه سبزی . نکته این جاست که کنسروجات و کمپوت مخصوص مواقع اضطراری و خاص مثل جنگ و سفر و بیابان هستند نه در شرایط زندگی معمولی. وای به حال زمانی که غذاهای بدی مثل سیگار ، الکل ، مواد مخدر ، مشروبات الکلی و چیزهای مضر به جسم  بدهیم.

مواد غذایی خنثی آنها هستند که فرقی نمی کنند ، نه کور می کنند و نه شفا می دهند ، هم خوب هستند هم بد. مثل سوسیس و کالباس.

کلاً بشر توسط سه چیز غذاها را تشخیص می دهد :

1-دیدن با چشم: یعنی وقتی غذا را دید تشخیص می دهد که قابل خوردن هست یا نه.

2- بوکردن: یعنی با بوئیدن تشخیص می دهد که فاسد است یا قابل خوردن.

3- مزه کردن و چشیدن: که با مزه غذا تشخیص می دهیم که قابل خوردن است یا نه.

امروزه در موارد شکل و بو و مزه دستکاری می شود. مثلاً سوسیس را در این شکل و قالب که هست ما استفاده می کنیم ولی اگر طرز تهیه آنرا ببینیم اصلاً استفاده نمی کنیم یا با مواد افزودنی که به آن میزنند غذا را خوش بو و خوش طعم می کنند تا مزه و بوی اولیه آنرا تشخیص ندهیم.

اینهایی که گفته شد مربوط به جسم بود که به دفعات متعدد راجع به آن صحبت کردیم که در مثال اتومبیل مربوط به همان اتومبیل است. حال این اتومبیل یک راننده هم دارد که همان نفس است برای انسان.

تعیین موجودیت انسان بوسیله نفس است. وقتی نفس از وجود ما رفت دیگر نمی شود تعیین موجودیت کرد و جسم متلاشی  می شود. گویی که نفس با یک ریسمان های نامرئی یا مثل یک قاب تمام ذرات جسم را به هم متصل نگه داشته است و اگر خارج شد جسم منهدم می شود.

نفس هم احتیاج به خوراک دارد. نیازهای نفس از نوع مواد غذایی و املاح و مواد معدنی و ویتامین ها نیست.

یکی از چیزهایی که به نفس انرژی و قدرت می دهد صوت است.

وقتی خبر خوبی می شنویم حالمان خوب می شود یا اصطلاحاً می گوئیم فلانی انرژی من را گرفت یا فلانی از من انرژی می گیرد یا انرژی می دهد. پس ما همان طور که برای جسم انرژی نیاز داریم که همان مواد غذایی است برای نفس هم انرژی نیاز داریم .

آخرین مراحل آرایش جسم فرمان فکر و عقل است پیرامون بُعد خویش پس از انتقال تفکر و تعقل ایجاد تصاویر مجازی می کند.

پس اینجا نفس انرژی اش را از صوت می گیرد. صوت به جسم انرژی نمی دهد بلکه به نفس انرژی می دهد. یک صوت خوب می تواند به نفس انرژی خوب بدهد وقتی انرژی خوب داد راننده یا نفس سرشار از انرژی است و می تواند ماشین را بخوبی هدایت کند.

صوت سه نوع است : 1- صوت خوب                  2- صوت بد یا مخرب          3- صوت خنثی

صوت خوب : صوتی که انسان را شارژ می کند و حال انسان را خوب می کند مثلاً کسی با شما حرف می زند و شما خیلی از او انرژی می گیرید یا صدای موسیقی که انسان را به ملکوت اعلاء می برد.

صوت بد یا مخرب : صوتی که انسان را تخلیه انرژی می کند و حال انسان را بد می کند مثلاً کسی شما را ملامت می کند یا نیش و کنایه می زند یا زخم زبان می زند یا صدای موسیقی که انسان را به اَسفَلُ السّافِلین یا قَهقَرا می برد و یا صداهای گوشخراش و آزاردهنده.

صوت در جنگها هم کاربرد داشت که با طبل و کوس و آلات موسیقی نظامی به سربازان انرژی می دادند.

یکی دیگر از چیزهایی که به نفس انرژی و قدرت می دهد نور است. البته در اینجا نور بصورت تصویر خودش را به نمایش می گذارد مثل تصویر سینمایی یا تلویزیونی یا عکس. پس تصاویر هم می تواند به ما انرژی دهد و یا انرژی را از ما بگیرد. مثلاً تصاویری مثل تصاویر جنایت و کشتار که مشمئز کننده است انرژی را از انسان می گیرد.

پس تا اینجا فهمیدیم که برای ترمیم صور آشکار یا جسم احتیاج به مواد غذایی داریم و برای ترمیم صور پنهان یا نفس احتیاج به یک سری مطالب ماوراء ماده داریم. اگر به جسم مواد غذایی به موقع نرسد بصورت انواع و اقسام بیماریها خودش را نشان می دهد و اگر به قسمت نفس هم انرژی نرسد و راننده این ماشین راننده مرتب و منظمی نباشد جسم را نابود می کند. بیماریهای نفس را اصطلاحاً بیماریهای عصبی یا سایکوسوماتیک (PSYCHOSOMATIC) می گویند. کلیه بیماریهای سایکوسوماتیک مربوط به نفس و صور پنهان انسان است که مشهور به سیستم عصبی است که در طب امروز اصطلاحاً به آن بیماری روان تنی می گویند .

همه انسانها فکر می کنند که درمان بیماری فقط با خوردن قرص و دارو است . بیشتر انسانها مبتلا به یبوست هستند که این باعث می شود که سموم مختلف در درون روده ها و شکم باقی بماند و خودش را به انواع و اقسام بیماریها نشان دهد مثل سردردها. دو عامل مادر امراض هستند : یکی بیخوابی و دیگری یبوست و کار نکردن روده بزرگ و انباشته شدن مواد اضافی و سموم درون آن ،

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان : عسل و سرکه سیب هر دو سرشار از پتاسیم هستند که سطح سدیم خون را تنظیم کرده و فشار خون را کنترل می کند . هردوی آنها حاوی منیزیم هستند و باعث کاهش فشار از دیواره رگها می شود . عسل و سرکه سیب همچنین بعنوان اکسیر ضد پیری نیز استفاده می شود علاوه بر این ترکیب عسل و سرکه سیب نوعی اکسیر طبیعی برای پاکسازی و سم زدایی روده بزرگ و کبد و کلیه نیز محسوب می شود برای درست کردن این اکسیر مواد زیر لازم است.

یک لیوان آب گرم . یک و نیم تا دو قاشق سرکه سیب . یک و نیم تا دو قاشق عسل .

این مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و بطوریکه همگی کاملاً حل و یکدست شوند سپس آنرا به آرامی بنوشید ممکن است در ابتدا از طعم آن خوشتان نیاید اما کم کم به آن عادت می کنید. مردم بسیار زیادی از سراسر دنیا با این روش از سمها و مواد اضافی انباشته شده در روده بزرگ خود خلاص می شوند. با خوردن ترکیب عسل و سرکه سیب به مدت هفت روز یا بیشتر می توانید اثرات بی نظیر و مثبت آنرا در بدن خود احساس کنید مقدار پیشنهادی آن یک تا دو لیوان در طول روز است.

تاثیرات بی نظیر ترکیب عسل و سرکه سیب:

 بهبود گوارش و تقویت سیستم گوارشی بدن ، تقویت سیستم گردش خون ، تقویت غشاء مخاطی گلو ، رفع خستگی ، پیشگیری یا درمان گرفتگی صدا ، کاهش فشار خون ، جلوگیری یا کاهش پیری زودرس ، از بین بردن برخی میکروبهای مضر بدن.

ما در کنگره برای ترمیم بیماریهای نفس یا سایکوسوماتیک ، جهان بینی  را تدریس می کنیم و جهان بینی مورد آزمایش قرار می گیرد.

ما در جهان بینی میخواهیم خوراکی برای نفس تهیه کنیم که صوت شروع حرکت است.

انرژی در همه جای عالم هست ولی ما از آن انرژی باید بتوانیم درست و بموقع و در جهت خودش استفاده کنیم.

در تصویر یک قدرت پنهانی وجود دارد چون نور است و بر اثر انعکاس و شکست نور بوجود می آید که می تواند اثرات خوب یا اثرات مخربی داشته باشد.

تصویر در تمام امور زندگی و حیات ما اثر ثمربخش دارد و کاربرد و یا استفاده از تصاویر در نزد اشخاص منفی و یا نیروهای تخریبی و غیره که این عمل ممکن است در جهت بدی باشد و این نمونه ای از قدرت تصویر می باشد.

در گذشته به همین خاطر عکسهای پدران و نیاکانشان را که مرده بودند قاب می گرفتند و در سالنهای خودشان نگهداری می کردند تا از آنها قوت بگیرند.

شما در ایام قدیم تصویر زیادی نداشتید و این بیشتر به علت نبودن علم آن بود ولی امروز در حیات شما همه مسائل با تصویر است البته مصرف علمی دارد امّا افراد و اشخاص با غرض از تصاویر به جهت استخراج نیروهایی که در جهت خود عمل می نمایند به کار می بردند شما شاید به این موضوع ایمان نداشته باشید اما وجود دارد زیرا با بودن علم امروز قابل فکر نیست در خاندانهای قدیم اکثراً پس از فوت نمایشان را در قاب عکس می گذاشتند البته به صورت نقاشی ولی در آن زمان افراد و اشخاص حاضر در قید حیات را در قاب نمی گذاشتند این یک استفاده از تصویر بود که انرژی می گرفتند. ما به جهت کسب علم و دانش و تسویه کالبدها سخن داریم و ادامه آن و مراقبتهای لازم در هر بُعد انسان لازم است که از آنها اطاعت بنماید تا برای امورات خود در هر حیاتی با مشکلات عدیده برخورد ننماید.

در قدیم تکنولوژی انقدر پیشرفت نکرده بود که تصویر زیاد باشد و اکثر تصاویر بصورت نقاشی بود و مثل الان نبود که از لحظه لحظه زندگی عکس می گیرند. در تمام لحظات در حال ثبت لحظات هستند . کمتر کسی در حال درک لحظات است.
موضوعات مرتبط : دستور جلسات لژیون، سی دیهای کنگره،
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، انرژی نفس،


تاریخ : یکشنبه 23 آبان 1395 | 12:06 ب.ظ | نویسنده : مریم (استاد لژیون) | نظرات