تبلیغات
امـــیــــــد رهـــــــایـــــــی - کارگاه آموزش خصوصی : یکشنبه 94/08/28 با دستورجلسه هفته همسفر
به نام قدرت مطلق
یکشنبه 1 آذر 1394 جلسه هفتم از دور بیست و ششم کارگاه آموزشی خصوصی همسفران کنگره60  منطقه اصفهان نمایندگی سلمان فارسی به استادی خانم مریم  و نگهبانی خانم ریحانه و دبیری خانم زهره با دستور جلسههفته همسفر و نقش همسفر در درمان اعتیاد رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

استاد محترم از حضور در این جایگاه ابراز خوشحالی کردند و از نگهبان محترم تشکر نمودند.

استاد محترم اینگونه ادامه دادند: همانطور که گفتند دستور جلسه در مورد نقش همسفر در درمان اعتیاد و جشن همسفر است.همسفر کیست؟همسفر یعنی کسی که ما را در سفر یاری می کند.در یک سفر هم می توان خاطره خوب به جا گذاشت و هم خاطره بد.همه ما در جهان هستی مسافریم و در سفر هستیم.

مسافر کسی است که سابقه اعتیاد دارد و برای درمان آن می خواهد اقدام کند. همسفر به کسی می گویند که سابقه اعتیاد ندارد و برای درمان فامیل درجه یک وارد کنگره می شود. ناگفته نماند همسفر اگر حالش بدتر از مسافر نباشد بهتر هم نیست.خداوند به انسان اختیار و حق انتخاب داد و آقای مهندس بر همین اصل اجازه می دهند یک نفر سه جلسه بیاید تا برایش صورت مسئله اعتیاد باز شود و تصمیم بگیرد اگر می خواهد همسفر شود وارد لژیون شود و اعلام همسفر شدن می کند.

من اگر قرار است همسفر مسافرم باشم و لژیون برای آموزش گرفتن انتخاب می کنم لذا باید دستورات را عملی کنم .

*اولین آموزش اینست که مسافر مجرم نیست ،یک بیمار است و به کمک من نیاز دارد.

*نکته دوم اینکه از نقطه مقابل مسافرم خارج شوم و در کنارش قرار بگیرم و به او کمک کنم.

*نکته بعدی به جای چرا چرا کردن ها مسئولیت کار خودم را بپذیرم و جایگاهی را که در آن هستم قبول کنم و بپذیرم در هر جایگاهی هستم عین عدالت است.

*مورد دیگر اینکه در سفر مسافرم نق نزنم حتی اگر او سفرش را خراب کند.

*نکته دیگر آنکه آن نفرتی که از مسافرم در من شکل گرفته رها کنم و به عشق تبدیل کنم .چون بدون عشق در این مسیر نمی توانم حرکت کنم.

*نکته دیگر اینکه جهلم را به صبر تبدیل کنم و روی خودم کار کنم و خودم را تغییر دهم و برای تغییر کردن باید تبدیل شوم و برای تبدیل شدن نیاز به زمان دارم.

*مرهم زخم مسافرم باشم و نمک زخم او نباشم.قرار است پشتیبانش باشم که درست سفر کند.سعی کنم بال سفرش باشم نه بند پای او.یار مسافرم باشم نه بار سفرش.

قسمت دوم بخش قدردانی مسافران از همسفران

در این هفته که قرار است از من قدردانی شود با خودم خلوت کنم و ببینم آیا من مریم لیاقت این تشکر را دارم.آیا مرهم زخمش بوده ام؟آیا وظایفی که به عنوان همسفر به من اعلام شده را رعایت می کنم؟چه خودم را لایق بدانم و چه لایق ندانم ،چه از من قدردانی شود و چه قدردانی نشود ،گلایه نکنم و این نکته را به یاد داشته باشم که اگر مسافرم در سفر اول است هنوز نمی داند چطور قدردانی کند.  

موضوعات مرتبط : دستور جلسات هفتگی،
برچسب ها : کنگره 60، همسفر،


تاریخ : یکشنبه 1 آذر 1394 | 11:18 ب.ظ | نویسنده : مریم (استاد لژیون) | نظرات