تبلیغات
امـــیــــــد رهـــــــایـــــــی - گزارش جلسه عمومی پنجشنبه مورخ 94/08/21 (وادی سوم و تولد سه سال رهایی مسافر محمدجواد)
به نام قدرت مطلق

پنجشنبه 21 آبان 94 جلسه دوم از دور سی و نهم کارگاه‌های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره  60منطقه اصفهان نمایندگی سلمان فارسی به استادی آقای علی طاهری و نگهبانی آقای محسن و دبیری آقای مسعود با دستور جلسه "وادی سوم و تأثیر آن روی من" و "جشن سومین سال رهایی آقای محمدجواد"  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


استاد در ابتدا فرمودند:
در کنگره برای درمان شخص مثلثی وجود دارد که این مثلث از سه ضلع جسم٬ روان و جهان بینی تشکیل گردیده است که وقتی تعادل در این مثلث برای شخص صورت پذیرد آنگاه به درمان می رسد.

ادامه مطلب
مهمترین ضلع این مثلث جهان بینی است زیرا همه ی اعمال ما بر گرفته از جهان بینی ما است و بیشترین تلاش ما به این خاطر است که تفکر و اندیشه ی خودمان را تغییر بدهیم و اینجاست که ما برای این تغییر به وادی ها نیاز پیدا میکنیم که این ۱۴ وادی برای شخص مانند پله هستند که شخص برای تغییر باید از آنها بهره ی کافی را ببرد.
وادی اول تفکر بود که به ما میگفت اگر تفکر کنیم بهترین کارها و شروع ها انجام میپذیرد و بدون تفکر هیچ کاری انجام نمی پذیرد. اگر تفکر باشد سرانجام به نتیجه میرسیم.


در وادی دوم گفته شد که هیچ مخلوقی جهت بیودگی قدم به حیات نمی گذارد و اینک خوب میدانیم که هر انسانی دارای هدفی است و این خلقتی هدفمند است و در ادامه پی میبریم که ما بی جهت پا به کنگره نگذاشته ایم.
و اما وادی سوم که در مورد خویشتن خویش است که در این وادی ما مسئولیت تمام اعمالمان را میپذیریم مخصوصا قدم نهادن به وادی اعتیاد که بعضی از ما در قبل دیگران را مسئول این کار میدانستیم. ما دارای قدرت اختیار و انتخاب بوده ایم و خودمان خواسته ایم که وارد وادی اعتیاد شده ایم. اینک نیز باید خودمان از آن خارج بشویم البته این نکته حائز اهمیت است که این کار به یکدفعه انجام نمیپذیرد و ما باید آرام آرام از مشکلات کوچک شروع کرده و در ادامه به مشکلات بزرگتر بپردازیم و سعی در رفع آنها بنماییم و اگر در این مسیر ما با سختی ها رو به رو گشتیم آنها را با دل جان بپذیریم و شانه خالی نکنیم و با تمام توان سعی در حل آنها داشته باشیم.

در ادامه استاد فرمودند:

درباره ی دستور جلسه ی دوم که سالروز سه سال رهایی محمد جواد عزیز است باید بگویم که محمد در ابتدا رهجوی آقای مجید اعتباریان بودند ولی با وجود اینکه آقای اعتباریان یکی از بهترین های کنگره هستند محمد با ایشان هم حس نبود به همین خاطر لژیونشان را عوض کردند و سفر اولشان را در لژیون بنده به پایان رساندند. در ابتدا خواستشان بسیار قوی بود و اصرار به زود رها شدن داشتند و سرانجام به خاطر اینکه خوب سفر کردند به موقع به رهایی رسیدند البته بودن یک همسفر خوب در کنارشان خودش نقطه ی عطفی برای ایشان بود آن هم با مشکلاتی که محمد داشت که اگر این دو پا به پای هم حرکت نمیکردند حل نمیگشت.
بعد از رهایی هم در کلینیک به خدمت مشغول شدند البته در آزمون کمک راهنمایی هم شرکت کردند که موفقیت نصیبشان نشد. انشاالله در آزمون پیش رو موفق خواهند شد البته این نکته از قلم انداخته نشود که همسفر ایشان در قسمت همسفران کمک راهنما هستند و علاوه بر این در وبلاگ شعبه نیز بسیار فعال بوده به نحوی که میتوان گفت یکی از مهره های کلیدی وبلاگ شعبه هستند در آخر امیدوارم که این دو عزیز را در جایگاههای بالاتر مشاهده کنیم.


اعلام سفر:

 آنتی ایکس مصرفی: کراک٬ هرویین و شیشه- مدت سفر اول: ۱۰ ماه- نام راهنما: آقای علی طاهری- مدت رهایی: ۳ سال و ۱۱ روزآرزوی آقای محمد جواد:

انشا الله تک تک سفر اولی ها جایگاه رهایی و تولد را حس نمایند.

آرزوی همسفر مریم:
امیدوارم
تمامی دوستان سفر اولی و کسانی که پشت در هستند به رهایی دست پیدا کنند.سخنان مسافر محمد جواد:

در ابتدا یک تشکر ویژه خدمت همه ی بچه های کنگره دارم زیرا هر نفسی که احیا میشود بزرگترین عمل است و من امیدوارم که همه بتوانند روشنایی را به واقع درک کنند. یادم می آید که اوایل ورودم همه موادی را تزریق یا مصرف کرده بودم و تنها چیزی را که مصرف نکرده بودم کوکائین بود و آن هم به این علت بود که در اصفهان این ماده کمتر یافت می شد خاطره ای دارم از روزی که وارد لژیون تازه واردین شدم که وقتی برگه ی مشخصات فردی را به من دادند در آن قسمت که باید مواد مصرفی را علامت میزدم تمام موارد را علامت زدم و شخصی که کنارم بود خیال کرد من به اشتباه تمام گزینه ها را علامت زده ام و به من گفت این گزینه ها برای انتخاب مواد مصرفی است و من با خنده در جوابش گفتم آری می دانم می بینی که کوکائین را تیک نزده ام!


سخنان همسفر مریم:

چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد     و چه خوشتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد

ابتدا خداوند را شاکرم که بار دیگر در این جایگاه قرار گرفته ام و از همه دوستانی که در جشن ما شرکت کردند و با مشارکت هایشان لطفشان را به ما ابراز داشتند.

در این چند سالی که به کنگره آمدم هر رهایی و تولدی را که می بینم این بیت شعری که خواندم در ذهنم تداعی میشود اینکه انسان آزادی و رهایی داشته باشد خیلی شیرین است ولی وقتی قدر آن را دارد و لذت آن را درک میکند که سختی قفس و در بند بودن را دیده باشد من هم زمانی آرامش و آزادی داشتم ولی همانطور که آقای مهندس فرمودند وقتی زکات داشته هایت را نپردازی آن داشته از تو گرفته میشود من هم مطمئنا قدر آنچه داشتم را ندانستم و آرام آرام بوسیله ضد ارزشها میله های قفسی برای خود ایجاد کردم و نازکترین این میله ها اعتیاد بود و وقتی خواستم آن خواسته باعث شد تا قدرت مطلق فرمان رهایی ما را صادر کند و آشنایی با کنگره باعث شد که آرام آرام میله ها را بشکنیم و طعم شیرین رهایی را بچشیم .

 در ادامه از مسافرم تشکر میکنم بابت همه کمکهایش چرا که اگر من در حال حاضر در جایگاه کمک راهنمایی یا وبلاگ در حال آموزش هستم فداکاریهای او و اینکه در تمام امور مرا یاری میدهد باعث این امر شده و امیدوارم او را در جایگاه کمک راهنمایی ببینم. در پایان از آقای مهندس ، خانم آنی ، آقای امین ، آقای طاهری کمک راهنمای مسافرم و خانم نفیسه و خانم مرجان عزیز کمک راهنمایان عزیزم تشکر میکنم .

سخنان همسفر نفیسه:
خدا را بسیار شاکر و سپاس گذارم که سعادت حضور در کنگره و سومین سال رهایی آقای محمد جواد و مریم عزیز پیدا کرده ام. خانم مریم همسفر بسیار صبور و پر انرژی ای بود و با وجود مشکلات زیادی که داشت همیشه حضوری مستمر در جلسات داشت و خیلی خوب به مشکلات غلبه می کرد، همیشه در حال خدمت کردن بود چه در جلسه و چه در لژیون همیشه مشارکت می کرد و بازیگر بود از همان اوایل عشق به خدمت در وجودش موج می زد و من کمک راهنمایی را در وجودش می دیدم و خدا را شکر با خواسته ی قوی ای که داشت به جایگاه کمک راهنمایی رسید و در اینجا جا دارد که بگویم نام ایشان واقعا برازنده لژیون ما بوده و من به رهجوهای مریم عزیز به خاطر داشتن چنین راهنمای مهربان و پر انرژی تبریک می گویم.
این روز قشنگ را ابتدا به آقای مهندس و خانواده ی محترمشان تبریک می گویم و در ادامه به آقای طاهری و آقای محمد جواد و مریم عزیز و رهای گلم تبریک عرض می کنم و امیدوارم هر سال  شاهد جشن رهایی این عزیزان باشیم و شال مقدس کمک راهنمایی را بر دوش آقای محمد جواد هم ببینیم.  
موضوعات مرتبط : مناسبتها،
برچسب ها : کنگره 60، تولدها،


تاریخ : جمعه 22 آبان 1394 | 08:36 ب.ظ | نویسنده : مریم (استاد لژیون) | نظرات