تبلیغات
امـــیــــــد رهـــــــایـــــــی - دستور جلسه لژیون (سی دی بخشش )

   به نام قدرت مطلق الله 


دستور جلسه این هفته لژیون ( 94/05/25 ) : ادامه سی دی بخشش 

استاد این چنین فرمود:


یکی از فضیلت های اخلاقی عفو و گذشت ازخطاها -اشتباهات وگناه دیگران است خداوند این فضیلت اخلاقی رااز مصادیق احسان برشمرد وکسانی را که اهل عفو و گذشت هستندبه عنوان محسنان و نیکو کاران شناخته و معرفی میکند.همگان دوست دارند که اهل احسان و گذشت باشند ولی به علل و عوامل درونی و بیرونی نمی توانند این منش را بویژه در موارد خواص داشته باشند چرا که خشم و لذت انتقام چنان آدمی را فرا میگیرد که دیگر به چیزی جز انتقام نمی اندیشد بارها شنیده ایم که بخشش از بزرگان است وعفو درهنگام قدرت شیرین!...


 بااین همه گفتن آن آسان وعمل به آن سخت است چرا که شرایط به گونه ای رقم میخوردکه عفو وگذشت امری ناشدنی ودور از دسترس به نظر میرسد.
آقای امین در سی دی دو راهکار بیان نمودند : 1. داده ها را حذف کنیم یعنی سخنانی که از اطرافیان به ما میرسد را نادیده بگیریم و اجازه ندهیم کسی برای ما خبر بیاورد . 2. بخشش را صورت دهیم که البته کاری است سخت ولی قابل انجام .
و به دو دلیل ما نمی توانیم ببخشیم 1. اینکه فکر میکنیم خودمان مقصر نیستیم که اینجا آقای امین میفرمایند حتی زمانی که همه داده ها و شواهد دال بر بی تقصیری من است بین ده تا سی درصد می توانم مقصر باشم و این برمیگردد به صور پنهان اعمال و رفتار من ، چه بسا به خاطر خودنمایی و منیت من باشد.
2. اینکه فکر میکنم بلایی که سرم آمده غیر قابل جبران است  ولی یک نگاه دیگری که وجود دارد این است که خانه‌ای که خراب‌شده دیگر نمی‌توان همان را ساخت ولی در اینجا می‌شود خانه بهتری ساخت مقاوم تر و مستحکم تر ممکن است به آن خانه یک احساس و تعلقاتی وجود داشته باشد ولی برای این که بتوان یک خانه مستحکم تر ساخت باید حتماً بنای قبلی خراب شود. خداوند وقتی به انسان‌ها چیز بهتری عطا کند آن چیزی که قبلاً به فرد داده از او می‌گیرد یعنی وقتی می‌خواهد قدرت فیزیکی بیشتری به بنده خود بدهد قدرت فیزیکی قبلی‌اش را می‌گیرد برای مثال در خرید ماشین اقساطی ما باید ماشین قدیمی قبلی خود را تحویل دهیم تا بتوانیم ماشین جدیدی را بگیریم. پس در به دست آوردن صفات اگر کسی بخواهد بخشندگی و عشق بیشتری را کسب کند عشق و بخشندگی قبلی از فرد گرفته می‌شود البته تا یک زمان موقت و بعد عشق و بخشندگی قویتری کسب می‌کند و در این حالت کسانی که به انسان ضربه و آسیب می‌زنند ممکن است از روی نادانی باشد و یا از روی آگاهی ولی در هر صورت آن‌ها مأمور هستند تا صفتی را از انسان بگیرند و صفت جدیدتری به انسان داده شود. شاید خودشان هم به این مسئله آگاهی نداشته باشند و در پی قصد دیگری باشند.وقتی متوجه این قضیه مشویم و وقتی با بخشیدن چیز دیگر و جدیدتری به وجود می‌آید بخشیدن و گذشتن برای انسان سهل می‌شود.

ودر آخر بادعا دوستان لژیون به پایان رسید. و دعا این بود:
 خدایا کمکم کن دیرتر برنجم زودتر ببخشم کمتر قضاوت کنم و بیشتر فرصت بدهم.

دستور جلسه هفته آینده : سی دی حس
موضوعات مرتبط : دستور جلسات لژیون،
برچسب ها : کنگره 60، بخشش،


تاریخ : چهارشنبه 28 مرداد 1394 | 10:47 ق.ظ | نویسنده : ثریا صفری | نظرات