تبلیغات
امـــیــــــد رهـــــــایـــــــی - بخشش

   به نام قدرت مطلق اللهدستور جلسه این هفته(94/05/18) لژیون :  سی دی بخشش (آقای امین دژاکام)


 بعضی حس ها حالت تکرار شونده دارند.همیشه وجود دارند اما با شدت وضعف.

این احساسات از بین نمیروند و وقتی به حداقل میرسند فکر میکنیم تمام شده اند.در حقیقت اینطور نیست و با بعضی اتّفاقات بیدار میشوند و مثل امواج انسان را بالا و پایین میبرند.

          
                                      

اگر حس خوبی باشد تخریب چندانی ندارد مثلا علاقه آدم به یک فعالیتی یا احساس شخصی به دیگری. 

اگر حسها جنبه ی منفی پیدا کنند مسئله دیگر اتلاف وقت نیست , مسیر گم میشود....


بعضی ویژگیها در اثر یک اتّفاق خاص بیدار میشوند و در زندگی واقعی این حسها تجربه میشوند.برای دور کردن احساسات بد باید داده های بد را حذف کنیم و در مرحله دوم باید بخشش را انجام بدهیم. تنها نیّت خیر ما دلیل بر این نیست که کاملاً حق با ماست.

حتی اگر همه ی نیّت پاک و خوش قلبی و خوبیها را داشته باشیم ممکن است تا حدّی حق با ما باشد. علت آن هم این است که افکار انسان ها صور آشکار و پنهان دارد, ما فقط به بخش کوچکی از افکارمان دسترسی داریم, به بخش زیادی شناخت کاملی نداریم و جزء صور پنهان است. در ادامه نسبت به آن شناخت پیدا میکنیم , بعنوان مثال میفهمیم ویژگی خودنمایی را داریم و جزء صور پنهان ما بوده است.


هر جا بین ما و انسانهای دیگر احساس ناخوشایندی بوجود آید قطعاً یک صفت نامطلوب در وجود خود ما وجود دارد چون احساس باید بین دو قطب بوجود آید, بعنوان مثال اگر من از دروغ متنفرّم یعنی تحت فشار و شرایط خاصی من خودم دروغ میگویم...


فراموش کردن سخت است امّا بخشیدن در موارد سخت محاله مثل بخشیدن کسی که پدر آدم را کشته است...

علّت این است که وقتی این اتّفاق می افتد 2 مشکل وجود دارد, یکی این که انسان حق را به جانب خود میداند وبرای طرف مقابل آرزوی بلا میکند در صورتی که ممکن است طرف مقابل هم همین دعا را برای من بکند و مشکل دیگر این است که فکر میکنیم مسئله ای که بوجود آمده قابل جبران نیست.


امّا نگاه دیگری وجود دارد ,اگر چیزی را از دست دادم و بتوانم از آن بگذرم و عبور کنم اتفّاق جدیدی در زندگی من می افتد بعنوان مثال در مسئله اعتیاد کسی که ترک میکند مواد را میبخشد و به جای آن سیستم شبه افیونی بدنش درمان میشود.انسانهایی که میتوانند ببخشند علمشان نسبت به وقایع بیشتر است  وگرنه تنها به ظرفیت نیست, اگر تنها به ظرفیّت بستگی داشته باشد یکی پس از 3 ماه و دیگری پس از 10 سال ظرفیّتش تمام میشود , اما انسانی که علم دارد برای خودش سوپاپ میگذارد...


انشاءالله همه ما بتونیم علم و توانایی بخشش را بدست بیاریم...


دستورجلسه هفته آینده : ادامه سی دی بخشش و سی دی حس آقای مهندس
موضوعات مرتبط : دستور جلسات لژیون،
برچسب ها : کنگره 60، بخشش،


تاریخ : شنبه 24 مرداد 1394 | 03:19 ب.ظ | نویسنده : فاطمه احمدی | نظرات